Přeskočit na obsah

Můj příběh a cesta k fyziolatesu

Moje cesta ke cvičení začala už v dětství, kdy jsem jako malá holka s mamkou chodila do tělocvičny na její lekce aerobicu. Mamka se později zamilovala do pilatesu a mě to jako puberťačce přišla trochu možná i trochu větsí nuda… Ale o pár let později, už jako magistra fyzioterapie, po porodu prvního syna, kdy jsem si doopravdy začala vážit svého času pro sebe, jsem se vydala na lekci pilatesu do fitka a byl to děs běs, hrůza, po kterém jsem se cítila ještě hůře než předtím. Uvědomila jsem si, že je pro mě lepší cvičit podle sebe. A tak jsem během rodičovské dovolené absolvovala pilatesovou akademii.  Pozvolna jsem se začala věnovat občasnému předcvičování, ale pořád to nebylo to pravé. Loni na podzim jsem převzala on-line cvičení mé těhotné fyziokamarádky, vyzkoušela jsem si, že je možné vést lekce právě on-line a inspirovala jsem se cviky z metody DNS (fyzioterapeutická metoda vyvinutá Prof. Pavlem Kolářem). Postupně jsem je začala kombinovat s mými pilatesovými cviky a konečně to bylo to pravé, pro mě funkční a zábavné cvičení, které má doopravdy efekt a pomáhá od bolesti.

A tak vznikla Fyziolateska, tedy kombinace FYZIOterapie + piLATESu + KAčky

 

Z unavené mámy sebevědomou ženou

Přehrát video
Díky mému cvičení rozkveteš i ty!

...pokračování

Paradoxně až přestěhování se 700 km od rodiny na JZ Německa a můj návrat do 100% role mámy mě donutilo doopravdy pravidelně, i když často jen v mini chvilkách, myslet na sebe a tvořit si vědomý čas pro sebe a péči o mé tělo. A tak vznikl projekt Fyziolateska. Projekt, který má podpořit všechny unavené mámy, aby myslely i na sebe a aktivně se podílely na své proměně v sebevědomou a energií harmonizovanou ženu.

Díky tomu, že žiji již 7. rokem v cizině, znám moc dobře pocit, že se človek cítí sám a chybí mu kontakt s domovinou. I proto bych ráda, aby tento on-line domov Fyziolatesky sloužil jako bezpečné místo pro všechny, kterým se stýská po rodné komunitě a kteří zároveň chtějí aktivním přístupem přispět k prevenci svého zdraví.

Pár životních milníků
pro zájemce

Rodina, příroda, přátelé, pohyb a kvalitní společenské vztahy jsou můj život.

8 - letý gympl v Děčíně
Bakalář i Magistr Fyzioterapie na FTVS UK v Praze
mezitím Erasmus v lotyšské Rize a následně studijní pobyt na Uni Saarland
2 roky fyzio pracovního života v Saarbrückenu
5 let mateřského a částečně fyzio pracovního života v Drážďanech
Život Fyziolatesky v Saarbrückenu

KDo se mnou cvičí

"
Díky Tvému cvičení jsem přestala mít bolesti v bedrech a hlavně mě opustila bolest krční páteře. Každý mi říká, jak mi to cvičení prospívá a já sama na sobě cítím, že mě hned jen tak něco nerozhází - takže to určitě má i vliv na moji psychiku. Po každém cvičení se cítím nabitá energií a mám chuť do práce - prostě relaxace a pocit odpočinku je zaručený. Děkuji Ti za videa, protože Tvoje cvičení a Tvoje energie, kterou předáváš dál se projevuje i na mém těle - mé okolí je toho důkazem. Konečně jsem našla cvičení, které mi vyhovuje a nic mě po něm nebolí. Našla jsem zároveň i novou vzpruhu do života a za to Ti moc děkuji.
Lenka
"
Ahoj Kačko, díky za tvoje cvíčo, protože mně dělá dobře na tělě i duši. Mej se pěkně.
Jaruš
"
Katy, tak jsem akorát docvičila a bylo to moc super.
Lucka